נקודת ה"סט פויינט"

נקודת ה"סט פוינט" הינה נקודה אליה הגוף מגיע כשהוא צריך לשמור על האיזון, לא לרדת יותר במשקל ולא לעלות.

נקודת ה"סט פוינט" היא נקודה אליה מגיעים אנשים אשר סיימו דיאטה שמטרתה היתה ירידה במשקל וכעת רק צריכים לשמור על משקל היעד אליו הגיעו ולאזן את הגוף במשקל החדש.

את נקודת ה"סט פוינט" ניתן להמשיל לנקודת בקרת השיוט ברכב השומרת על כך שהוא ייסע במהירות מסוימת כאשר בכל פעם שהמהירות עולה, הבלמים מופעלים באופן אוטומטי, כשהרכב מאט הגז מגיב ומתחיל להאיץ.

באותה צורה הגוף צריך לשמור על האיזון שלו בכדי להיות תמיד באותה נקודת איזון, נקודת ה"סט פוינט".

לאחר זמן מה בו אדם שומר על נקודת הסט פוינט שלו הגוף מתחיל להתרגל למצב ומתחיל לבצע את חילוף החומרים ואת התהליכים השונים בגוף באופן שישמר את הנקודה המדוברת. כמובן, אם האדם שוב יתחיל לאכול בצורה מוגזמת הוא יתחיל להשמין אך אם ישמור על אורח חיים בריא הגוף יסייע לו לשמור על המשקל.

הסיבה לכך שדיאטות רבות אינן מצליחות

נקודת ה"סט פוינט" היא למעשה הסיבה לכך שדיאטות רבות אינן מצליחות ורבים אשר יורדים במשקל בסופו של דבר עולים בחזרה מהר מאוד, במיוחד אם מדובר בדיאטות אגרסיביות ומהירות. בדיאטות כאלו לגוף אין זמן לקבוע "סט פוינט" חדשה ולכן הוא שומר על הנקודה המקורית וחוזר אליה.

זו הסיבה לכך שגם אדם המבצע דיאטה אגרסיבית ותוך מספר שבועות משיל קילוגרמים רבים ממשקלו בסופו של דבר יחזור אל המשקל המקורי בו היה.

אם אתם רוצים לרדת במשקל בצורה נכונה וליצור נקודת "סט פוינט" חדשה ונמוכה יותר עליכם לשמור על אורח חיים בריא, להתמיד בכושר גופני ולהקפיד על תזונה נכונה לאורך זמן, כפי שתלמד אתכם השיטה שלנו.

סגירת תפריט